І.
Тема: Синоніміка сполучників і сполучних слів, що з’єднують складні сполучникові речення.
Мета: повторити відомості про сполучники і сполучникові
слова, що з’єднують складні речення; розвивати вміння правильно й комунікативно
доцільно висловлювати власні думки за допомогою використання синонімічних
відповідників сполучників і сполучних слів; за допомогою
мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів повагу
до літературної мови й культурних надбань рідного народу.
Тип: урок розширення й поглиблення знань та розвитку
практичних умінь.
Обладнання: підручник
Клас: 11
Технологія: проблемного навчання
(фрагмент уроку)
Хід уроку
I. Організаційні моменти
ІI. Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми, мети і завдань
уроку
IIІ. Актуалізація опорних знань учнів
Слово вчителя: Перед тим як почати розмову про синоніміку сполучників
і сполучних слів, давайте з вами згадаємо правопис сполучників.
Учні згадують, що сполучники
можуть писатися разом, окремо та через дефіс
(Разом пишуться складні сполучники, які становлять тісне поєднання
повнозначних слів із частками або прийменниками: адже, зате, проте, мовби,
неначе…
Окремо
пишуться сполучники з частками б, би, ж, не (або ж, а як же, коли то…) та складені сполучники (дарма що, для
того щоб, при цьому…)
Через дефіс пишуться сполучники: отож-то, тим-то, тільки-но, тому-то…
! Сполучники зате, проте, щоб, якби, якщо, які пишуться
разом, треба відрізняти від однозвучних самостійних слів, що пишуться з
прийменниками та частками)
Вчитель на дошці пише речення
та дає завдання. Учні вказують на помилки та виправляють їх.
·
Чи все правильно в реченнях?



прислівн. + частка = окремо



IV. Вивчення нового матеріалу
ІІ.
Тема: Синоніміка складнопідрядних і простих речень з
дієприкметниковими та дієприслівниковими зворотами.
Мета: повторити поняття про складнопідрядні й прості речення
з дієприкметниковими і дієприслівниковими зворотами; розвивати вміння правильно
й комунікативно доцільно висловлювати власні думки за допомогою синонімічних
відповідників складнопідрядних і простих речень з дієприкметниковими і
дієприслівниковими зворотами; за допомогою мовленнєво-комунікативного
дидактичного матеріалу виховувати у школярів повагу до літературної мови й
культурних надбань рідного народу.
Тип: урок розширення й поглиблення знань та розвитку
практичних умінь
Обладнання: підручник
Клас: 11
Технологія: проблемного навчання
(фрагмент уроку)
Хід уроку
I. Організаційні моменти
ІI. Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми, мети і завдань
уроку
IIІ. Актуалізація опорних знань учнів
Слово вчителя: Перед тим як почати розмову з приводу нашої теми,
давайте згадаємо, що таке дієприкметниковий та дієприслівниковий звороти, та їх
виділення в реченні
Учні згадують, що таке
дієприкметниковий та дієприслівниковий звороти та їх виділення на письмі.
Вчитель на дошці пише речення
та дає завдання. Учні вказують на помилки та виправляють їх.
·
Чи правильно розставлені знаки пунктуації в даних
реченнях? Чому так? Чому ні?
1) Літа не минули, лиш, втомившись жаром
палким, на хвилину заснули.

Не відокремлюється одиничний дієприслівник та
фразеологізм із дієприслівником, якщо вони стоять після присудка і відповідають
на питання як?
! Але відокремлюються одиничні
дієприслівники (без залежних слів)
IV. Вивчення нового матеріалу
Комментариев нет:
Отправить комментарий