Ігрова технологія

Тема: Подвоєння літер внаслідо подовження та внаслідок збігу.

Мета: повторити правили про подвоєння й подовження приголосних; формувати правописні вміння; удосконалювати вміння знаходити й виправлятиорфографічні помилки у писемному мовленні.

Тип уроку: урок формування практичних вмінь і навичок.

Обладнання: підручник, картки із завданнями

Технологія: ігрова

Клас: 10

(фрагмент уроку)

Хід уроку

І. Організаційні моменти
ІІ. Активізація опопрних знань

Щоб перевірити ступінь засвоєння матеріалу, пропонується провести опитування у вигляді гри.

Гра "Знавці"

Учні об'єднуються у дві команди. Учитель розміщує на парті картки з питаннями. Представники команд обирають картки із запитаннями, а після обдумування членами команд даються відповіді на запитання. Перемагає та команда, яка дає найбільше правильних відповідей. 

1. Назвіть спрщення д в групах приголосних:
  • здн - зн: поїзд - поїзний
  • ждн - жн: тиждень - тижневий
  • рдц - рц: серденько, сердечний - серце, серцевий
2. Назвіть спрощення т в групах приголосних:
  • стл - сл: щастя - щасливий
  • стн - сн: область - обласний
3. Назвіть спрощення к в групах приголосних:
  • зкн - зн: бризкати - бризнути
  • скн - сн: тиск - тиснути
4. Назвіть спрощення л та р в групах приголосних:
  • слн - сн: масло - масний
  • рнц - нц: чернець - ченці
5. Назвіть винятки слів, які не підлягають спрощенню (кістлявий, пестливий, хвастливий, шістнадцять, хворостняк / ! надкісниця)

6. Коли спрощення не позначається на письмі:
  • у запозичених словах: баласт - баластний, контраст - контрастний;
  • у групах стч і стц: артистка - артистці, артистичний 

Комментариев нет:

Отправить комментарий